Boże Ciało 2021

„Lepiej, aby zabrakło słońca, niż miało by nam zabraknąć Eucharystii” – te słowa św. o. Pio przypomniał nam ojciec duchowny kleryków tarnowskiego seminarium – ks. Tomasz Rąpała. Próbował pomóc nam zrozumieć, czym jest dla nas tajemnic Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Stawiając pytania, po czyjej jesteśmy stronie: Boga, który dał nam kościół, czy człowieka i jego kreatorów lucyferycznych ideologi, chciał nas pobudzić do samodzielnego myślenia, opartego na Słowie Boga.

Odpowiedzią na te pytania, była chyba nasza liczna obecność w czasie procesji, będącej wyrazem naszej wiary. „Opowiadać chcemy o Bogu” także przez tradycje, które podtrzymujemy i także tworzymy. Potwierdzeniem tego, są zarówno stroje ludowe od dorosłych po dzieci, jak również różne służby od mundurowych op posługujących przy feretronach i innych symbolach aż po ołtarze.

Za wszystko niech Bóg nam błogosławi i pomoże wytrwać nie tylko na czas licznej obecności w oktawie ale autentycznego życia wiarą.

fot. Urszula Poznańska

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.