V Synod Diecezji Tarnowskiej w naszej wspólnocie

            „Kościół na wzór Chrystusa” – to hasło V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Zainicjowane przez Księdza Biskupa hasło Synodu otwiera kilka interesujących przestrzeni nad którymi warto się zastanowić. Streścić je można w dwóch płaszczyznach:

  • Jestem chrześcijaninem w Kościele, albo nim nie jestem;
  • Kościół jest wspólnotą naśladującą Chrystusa, albo nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa.

Synod jest przede wszystkim wydarzeniem, które ma unaocznić wspólną odpowiedzialność wszystkich wiernych, za Kościół. Wspólny zamysł nad stanem tego faktu i nad zadaniami, które z tego wynikają, może być najlepszym wpływem, którego obecnie potrzebuje Kościół.

Szczegółowe informacje na temat V Synodu Diecezji Tarnowskiej można znaleźć pod adresem:
https://synodtarnow.pl/

W naszej kwiatonowickiej wspólnocie parafialnej, także powołano grupę synodalną, którą  pracuje się nad tematami zalecanymi na dany miesiąc. Chociaż wielu z nas osobiście nie pracuje w grupie synodalnej, może warto zapoznać się z tematem danego miesiąca i pomyśleć, jakie „ja” ma zdanie na dany temat i czy coś mogę wnieść we wspólnotę parafialną/diecezjalną, aby ożywić Kościół do którego należę.

Temat z miesiąca grudniowego 2020 rokuKatecheza rodzinna.

 

Temat z miesiąca listopadowego 2020 roku –  Wizyta duszpasterska. Błogosławieństwo rodzin.

 

Temat z miesiąca października 2020 roku  „Wspólnota parafialna w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”.

 

Temat z miesiąca września 2020 roku  Parafia środowiskiem budzenia, wzrostu i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.