Pielgrzymka po I Komunii św. 2020

Tradycją naszej szkoły jest już, że dzieci z klasy 3 po I Komunii św. jadą na wspólną wycieczkę ze swoją wychowawczynią, księdzem i rodzicami. Z wiadomych okoliczności nie udało się, ale dzięki pięknemu zorganizowaniu się rodziców, udało się zaraz na początku nowego roku szkolnego, wspólnie wyjechać do Krakowa. Cele były Łagiewniki z pięknym obiektem Centrum św. Jana Pawła II – „Nie lękajcie się” oraz Sanktuarium Miłosierdzia, a na koniec Park trampolin – GoJamp.
W Centrum JPII najpierw była msza św. W intencji kl 4 i ich rodziców, następnie dzieci zobaczyły płytę z grobu św. Jana Pawła II z bazyliki Świętego Piotra w Rzymie,  przepiękne mozaiki, ze scenami biblijnymi, kaplice usytuowane jak gwiazda „Stella Maris, sutannę Ojca świętego Jana Pawła II ze śladami krwi z dnia zamachu i bogatą wystawę pamiątek, po Jego podróżach z całego świata, oraz historię życia.
W Sanktuarium Miłosierdzia poznali życie św. siostry Faustyny oraz jej spotkania i tematy rozmów z Panem Jezusem. Mogli się pomodlić przy relikwiach w trumnie, przed obrazem namalowany na podstawie objawień i olbrzymią bazylikę. Na koniec zdobyli 77 metrową wierzę, aby pamiętali, że miłosierdzie zaczyna się gdy się wybaczy 77 razy.

A co było w parku trampolin to nie trzeba pisać -:)

Wszystko zwieńczyła Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w której Jezus obiecał udzielić szczególnych łask wyproszonych dla grzeszników. Ubogaceni, najmłodsi wybawieni, a i rodzice mieli czas by wzajemnie podzielić się własnymi doświadczeniami. Ufamy, że wszystko wyda dobre owoce.
Dziękujemy wychowawczyni i rodzicom a szczególnie p. Basi, za zorganizowanie owocnego dnia.

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.