Ruszamy z zapisami na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską!

Siostry i Bracia! Kochane Świeradki!

 

W tym roku hasłem PPT na Jasną Górę są słowa Jezusa skierowane do uczniów: „Idźcie…”. Będziemy powracać do źródeł naszej wiary i zastanawiać się: czego chce od nas Bóg? Czy Kościół, którego jesteśmy częścią (w którym jesteśmy na co dzień, nie pamiętając nawet od kiedy) budowany jest na wzór Chrystusa? Do czego Jezus nas zobowiązuje i gdzie posyła jako swych uczniów?

Z powodu zaistniałej sytuacji w naszym kraju forma tegorocznej pielgrzymki uległa zmianie. Będzie ona miała charakter sztafety. Każdego dnia kolejne 3 grupy przyjadą autokarami w wyznaczone miejsce gdzie Mszą Św. o godz. 7.30 rozpoczną swój pielgrzymi dzień (z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych) będą przemierzać szlak na Jasną Górę, a następnie po wieczornym apelu wrócą do swoich domów. Dopiero u stóp Czarnej Madonny (pielgrzymi wędrujący kolejno przez 8 dni) spotkają się wszyscy razem ostatniego dnia pielgrzymki.

Grupa XIV św. Świerada wraz z grupami 15 i 26 pielgrzymuje czwartego dnia (20 sierpnia, czwartek), a także weźmie udział w zakończeniu pielgrzymki na Jasnogórskich Wałach 25 sierpnia.

Tegoroczna pielgrzymka Grupy 14 nie będzie wbrew pozorom trwała tylko dwa dni. Zapisani pielgrzymi 14,  w pozostałe osiem dni będą spotykać się w swoich parafiach (codziennie w innej) w łączności z braćmi i siostrami będącymi na szlaku. O godz. 18.00 Msza Święta z konferencją i na zakończenie transmitowany ze szlaku Apel Jasnogórski.  Dzień 1 – Szymbark, dzień 2 – Ropa, dzień 3 – Uście Gorlickie, dzień 4 – trasa PPT Racławice/Miechów, dzień 5 – Moszczenica, dzień 6 – Łużna, dzień 7 – Szalowa, dzień 8 – Kwiatonowice, dzień 9 – wejście na Jasną Górę.

Ze względu na limit miejsc (każda grupa może liczyć maksymalnie 150 osób) zapisy będą prowadzone wyłącznie przez sekretariat grupy do dnia 26 lipca. Liczy się kolejność wpisów na listę. Od uczestników wymaga się także wypełnienia formularza epidemiologicznego. Osoby chętne zapisują się automatycznie na jeden dzień wędrowania na szlaku, dni modlitwy w wyznaczonych  parafiach i wejście na Jasną Górę. Podczas zapisów zbierane będą preferencje dotyczące chęci zakupu grupowych koszulek.

Koszt organizacji PPT wynosi 50 zł od osoby. Dzieci płacą 25 zł. Nie obejmuje on wspólnych autokarów, które przewiozą pielgrzymów na szlak czwartego dnia, a także ostatniego (na wejście).  Wszelkie opłaty należy uregulować na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 26 lipca (niedziela) w Szymbarku o godz. 16.00.

Pomimo utrudnionej sytuacji zapraszam do udziału w PPT z Grupą św. Świerada, proszę o modlitwę i zawierzenie naszych spraw Królowej Polski.

Zapraszam i zachęcam do podjęcia duchowego pielgrzymowania wszystkich chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie w niej uczestniczyć. Opiekę organizacyjną nad duchowymi pielgrzymami sprawuje ks. Roman Majoch tel. 694451438.

 

Ks. Krzysztof Migacz

Przewodnik Grupy 14

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.