Finał Białego Tygodnia

Nasze pogórzańskie dzieci komunijne na zakończenie Białego Tygodnia udały się pokłonić Królowej Tatr – prawdziwych gór. I kto by pomyślał, że Biały Tydzień będzie aż tak biały i to w maju.

Zakopane pokryło się bielą śniegu, może by pokazać dzieciom jak dla ich czystych serc, Bóg dba o czystość świata. Nie tylko Tatry ale i Zakopane całe w śniegu. Mimo to pokłoniliśmy się naszej Królowej w miejscu wybranym przez Nią. Tam gdzie objawiła się Marysi i ciągle dokonuje cudów, pośród gór, których piękno skłania do zachwytu Bożym dziełem, dzieci podczas mszy św. złożyły swoje deklaracje, życia w wolności od tego co uzależnia i ogranicza wolność woli. Chcą cieszyć się światem i podziwiać trzeźwo całe jego piękno.

Zawitaliśmy także w sanktuarium fatimskim i tam uwielbiliśmy Maryję litanią loretańską. Historie zbawienia przypomnieliśmy sobie pod ołtarzem papieskim z pod Giewontu, a naszego wielkiego rodaka i jego nauczanie, odświeżyła nam wizyta w Starym Sączu, gdzie nawet z ojcem świętym, na żywo spotkali się rodzice naszych dzieci i mogli im o tym przypomnieć.

Bogu niech będą dzięki za kolejny dobry czas.

foto: Karolina Galiszewska

Post Author: Antoni Mulka