4 Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

1. Jutro ostatnie Roraty o 7.00. Dzieciom i dorosłym gratuluję wytrwałości w prawdziwym przygotowaniu do narodzenia Zbawiciela. Wiszące ozdoby na choinkach, są dowodem, ile zrobiły dobrych uczynków podczas tej drogi.
  2. Wieczorem w poniedziałek zasiądziemy do wigilijnego stołu. Uroczystą wieczerzę rozpocznijmy po zmroku od czytania Słowa Bożego, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i życzeń oraz kolędowania.
  3. O 24.00. tradycyjna Pasterka. Zapraszam już o 23.30 na klimatyczne czuwanie przygotowane przez młodzież i dorosłych muzykujących. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
  4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. do południa jak w niedzielę. Po południu o godz. 15.00 mszy św. nie będzie.
  5. We środę Święto Św. Szczepana – drugi dzień Świąt. Msze Św. w tym dniu tylko do południa o godz. 8.00 i 10.00. składka przeznaczona jest na UP JPII w Krakowie i Tarnowie. Po obydwu mszach poświęcenie owsa.
  6. We czwartek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po mszy św. poświęcenie wina.
  7. W piątek po mszy św. zapraszam młodzież studencką naszej parafii na spotkanie przy świątecznym stole na plebanii.
  8. Na razie chciałbym podziękować panom: Józef Liana, Roman Zawiła, Stanisław i Wojciech Żegleń, Tomasz Żegleń, za przywiezienie choinek, a Nadleśnictwu za ich udostępnienie, a Andrzejowi Wacławik za pomoc w ich mocowaniu, pani Zofii Ryba za cudne bombki, rodzicom i dzieciom klasy 3 za dekoracje choinek. Również Mikołajowi Kowal, za wykonanie spaceru wirtualnego po naszej świątyni i udostępnienie go w sieci.
  9. Bóg zapłać za ofiary. Składaka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wynosiła 2137 zł.

Intencje Mszy świętych

24.12 Pn.          7.00     ++ Stanisław i Helena Dadaś

Pasterka      + Franciszka Dziki w 7 rocz. śm.

25.12 Wt.          8.00    ++ Maciej i Weronika Wilczkiewicz

10.00  + Alfred Jarek z int. córki

26.12 Śr.                     8.00    + Józef Gryboś

+ Stanisława Gryboś (Greg. – ks. Marcin rozpoczyna)

10.00  + Adam Jarek

27.12 Czw.        7.00    ++ Michał, Paulina, Anna Radwan

28.12 Pt.                     17.00  + za dusze w Czyśćcu cierpiące

29.12 Sob.         7.00  ++ Maria i Stanisław Jarek z int. Córki Teresy

30.12 Niedz.      8.00    + Antoni Bugno w 8 rocz. śm.

10.00  + Stanisław Bajorek z int. Eweliny i Przemysława

15.00 za parafian

Poza parafią 24 – 30.12.2018 r.

Pon.  + Stanisława Bugno z int. współpracowników syna Czesława

+ Stanisława Bugno z int. Mirosława i Aleksandry z rodziną